הספרים שלי
למלא את הזמן בחיים
למלא את הזמן בחיים

סיפור אמיתי על מסע של משפחה יהודית במזרח אירופה. המסע מתחיל אי שם ברוסיה של אמצע המאה ה-19, סוחף את הקורא להתרחשויות בשתי מלחמות העולם עד קום המדינה.

- קרא עוד -
למלא את הזמן בחיים
שבילים קטועים

סיפור אמיתי על מסע של משפחה יהודית במזרח אירופה. המסע מתחיל אי שם ברוסיה של אמצע המאה ה-19, סוחף את הקורא להתרחשויות בשתי מלחמות העולם עד קום המדינה.

- קרא עוד -
הילדה מברלין

הילדה מברלין, תיעוד אמיץ, גלוי וחושפני, של נערה בת 16 . המשחזרת, דרך מכתביה, סיפור מצמרר, על הקורות אותה מגיל 8 רותה, ילדה יהודיה, הנקרעת מזרועות אמה, ונלקחת אל ביתו של קצין נאצי. ילדה שעולמה נותץ כשנותרה לבדה בסביבה זרה ועוינת...

- קרא עוד -

רוזה

רוזה, נערה תמימה , פוגשת בדרך מקרה את אביר חלומותיה הסוחף אותה למערבולת רגשות ואהבה חסרת מעצורים.... עד לאותו הרגע שחל מפנה בלתי צפוי ועולמה קורס. עבורה - תם עידן התמימות.. רוזה - רומן סוחף, הנע בין טירוף לשפיות, בין תקווה לאובדן וחושף תופענ מזעזעת של אשפוז בכפיה בבית חולים לחולי רוח.


אימייל של תקווה - רומן עוצמתי
אימייל של תקווה

“אימייל של תקווה הוא רומן עוצמתי ללא פשרות, הנע על גבול הבלתי אפשרי, חוויה נדירה ומרתקת, במהלכה מחשפים רגשות, נבנת אהבה ונשמעת שירת החיים.


אין גיל לאהבה

שירים ... נובעים מתוכי כמעין של אהבה ללא גיל וזמן


לדבר על הכל

"אנשים ישכחו מה שאמרתי, אנשים ישכחו מה שעשיתי, אנשים לעולם לא ישכחו את מה שגרמתי להם להרגיש"


Shattered Paths

It actually happened. Hard to believe that two teenagers and a spcial child, torn from their comfortable and insulated Jewish community in wartime Romania, were taken in by Gypsies camped in the forest. How could they find their places among the flamboyant people, whose lifestyle and ways of confronting the hostile surrounding society were so different from that of the Jews?Waitingfor a Miriricle

סיפור אמיתי על מסע של משפחה יהודית במזרח ארופה בשלהי מלחמת העולם אל תוך הקורה אותה בשואה


ילדות גנובה

במרכז הרומן נער יהודי בתקופת מלחמת העולם השנייה. הנער עובר התבגרות מהירה דרך מסע הישרדות יוצא דופן בעולם זר ועוין. זוג כפריים אוקראינים מאמצים אותו והוא מטלטל בין רגשות עזים, געגועים, פחדים. תסכולים ומלחמת קיום אכזרית.


titlepic
הלן (וינינגר) לבנת
נולדתי למשפחה בורגנית ברומניה, באזור בוקובינה, בעיירה הנושאת את השם גורה הומורולוי. בת ראשונה לזוג הורים צעיר ומלא חלומות ונכדה ראשונה במשפחה. אושר!
אושר? קולות המלחמה הלכו וקרבו אל האזור והשמחות הפכו לדאגה מלווה בפחד מהבלתי ידוע.

במלאת לי ששה עשר חודש, בחג הסוכות 1941 נשמע הכרוז שציווה על כל יהודי העיירה, בריאים כחולים, צעירים וזקנים להתאסף בתחנת הרכבת ולהביא עימם כל שידיהם יכולים לשאת. הוגלנו לאזור הנקרא טרנסניסטריה, אליו הגיעו יהודים מצ'רנוביץ, ואטרה דורני, קמפולונג, ויז'ניץ ומקומות רבים נוספים. שם המתין המוות לכ-60% מהבאים. מוות איטי ברעב, מכינים, וממחלות. שם הייתה רק מטרה אחת – לשרוד!

את קורותי וקורות משפחתי – משפחתכם - תוכלו לקרוא בספרי 'למלא את הזמן בחיים'. סיפור המאפיין את גורלם של יהודי מזרח אירופה. ולמרות זאת יש בסיפורי משהו מיוחד. דרך של הישרדות המלווה בצלילים של כינור, כינורו של אבי, כינור אחד שבזכותו ניצלו 17 נפשות. כינור שהנעים מנגינות לאוקראינים לרומנים ולגרמנים – מנגינות עליזות במרכזו של גיהינום! המשך לקרוא...ספריה של הלן וינינגר לבנת:

"למלא את הזמן בחיים" בהוצאת משרד הבטחון ב – 2006
"שבילים קטועים" בהוצאת ספרית הפועלים ב-2011
"מבוך השכחה" ראה אור ב-2012
״רוזה - סיפורה של אשה״ ראה אור ב 2013
״אימייל של תקווה״ ראה אור ב 2013

titlepic